Platnost koncesí online

Před časem jsem napsal takovou blbůstku, která pravidelně denně stahuje z ČTÚ databázi platných radioamatérských povolení, vybere z nich ty, které se blíží konci platnosti a zobrazí je. Řekli byste si – užitečná věc. Ne tak však česká radioamatérská veřejnost.

Po zveřejnění zmínky o této službě na českém OK-listu jsem obdržel následující reakce (uvádím anonymizované ukázky):

Ano, proč, když jsem s licencí u nějakého úřadu, za mě (o mě) někdo jiný vytváří tabulku a chce mě hlídat nebo upomínat (či co tím sleduje), ale není tím úřadem?

Otázka je, zda by zrovna tohle neměl dělat někdo jiný…

Dokážu si ohlídat platbu hypotéky, plynu, elektriky, vody, pojištění, daní apod., zvládnu si i ohlídat platnost licence. Pokud ne, měl bych ji vrátit a věnovat se nelicencovanému koníčku. Pak mě nemusí hlídat nejen W10, ale i nějaká tabulka ……

Kdysi jsme, ještě v zaměstnání, vymysleli hlášku: “Přehnaná iniciativa rovná se nekázeň”.

Tak. A v tomhle ovzduší dělejte něco pro radioamatérskou veřejnost. Zjevně si to nezaslouží. Alespoň dokud v ní budou takoví lidé, kteří jsou autory těchto příspěvků – a jistě se poznají.

Jo a abych nezapomněl – kdo není nositelem takto patologické povahy a hlídátko platnosti koncesí by se mu hodilo, tak je k dispozici tady.

— Update 17.6.2018 —

Tak na uvedené lince už funkční sledovátko nenajdete. Respektive najdete, ale odstavené. Odstavil jsem ho po neuvěřitelně agresivních výpadech OK1SJ. Pořád mi vrtalo hlavou, proč po mně tak vyjel, kvůli takové prkotině. A protože platí, že olej a pravda vždy nakonec vyplavou nad vodu a lež, vysvětlení se průběhem času nabídlo samo. Přesně stejný nápad (samozřejmě čirou náhodou) teď provozují Pepík s Frantíkem a inzerují ho v každém buletínu ČRK.

Samozřejmě, nemám patent na rozum a nejde o žádnou průlomovou aplikaci. Kdyby tehdy byli přišli slušně s tím, že věc upraví a vylepší, byli by vítáni a věc mohla krásně růst. Takhle to dopadlo, jak se dá od těchto dvou bratří v triku čekat. Zbyla pachuť po křivém jednání.

Tož se, hoši, nedivte, že si tu pachuť z úst čistím, kdykoli Vás potkám.